BEZPŁATNA
SZKOŁA RODZENIA ONLINE

DATA ROZPOCZĘCIA

Środa

10 Listopada

 

 

CZAS TRWANIA:

10.11.2021-10.12.2021

(6 Spotkań w Każdy Piątek)

 

LOKALIZACJA:

100% ONLINE

 

 

 

DATA ROZPOCZĘCIA:

ŚRODA 10 Listopada

CZAS TRWANIA:

10.11.2021-10.12.2021

(6 Spotkań w Każdy Piątek)

LOKALIZACJA:

100% ONLINE

PANDEMIA NIE POZWALA CI UCZĘSZCZAĆ NA STACJONARNE ZAJĘCIA SZKOŁY RODZENIA?

Nie musisz rezygnować z możliwości przygotowania się do porodu, połogu i opieki nad noworodkiem!

Nie możesz chodzić do stacjonarnej szkoły rodzenia?  Czujesz obawę, bo wiesz, że na sali porodowej będziesz sama? Chcesz się dobrze przygotować do porodu, połogu i opieki nad noworodkiem?
Najlepszy zespół w tej przestrzeni internetu przygotuje Cię do porodu, omówi z Tobą połóg, wprowadzi Cię w opiekę nad noworodkiem opierając się na aktualnej wiedzy medycznej. Już nie będziesz musiała się martwić o „jutro”, bo dobre przygotowanie, to mniejszy stres dla Ciebie i większa radość z rodzicielstwa.
Zajęcia prowadzą dyplomowane położne, Międzynarodowa Certyfikowana Konsultantka Laktacyjna, fizjoterapeutka uroginekologiczna oraz doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

SZEŚĆ SPOTKAŃ ZE SPECJALISTAMI!

Przygotowanie do porodu

Rozpoczynając cykl zajęć powiemy co spakować do szpitala, omówimy plan porodu oraz warunki na sali porodowej. Spróbujemy kontakt z nienarodzonym dzieckiem poprzez wizualizację, jako technikę relaksacyjną, a na koniec przygotujemy pamiątkę dla dziecka.

Poród

Podczas spotkania zastanowimy się jakie są zwiastuny porodu, czym właściwie jest poród, kiedy i jak może się rozpocząć, jakie są jego etapy. Poznamy najważniejsze hormony w porodzie i ich działanie, niefarmakologiczne i farmakologiczne sposoby łagodzenia bólu. Zastanowimy się co zrobić, gdy poród zwalnia oraz jak sobie radzić ze zmęczeniem. Powiemy o kontakcie „Skóra do skóry” i jego korzyściach dla noworodka. Omówimy także scenariusz porodu poprzez cięcie cesarskie.

Karmienie Piersią

Z tych zajęć dowiecie się: jak rozpoznać kiedy pojawiają się laktacyjne trudności, do kogo zwrócić się o pomoc, w jaki sposób zawalczyć o swoją laktacyjną drogę, czy warto karmić piersią, jakie są korzyści dla mamy i dziecka, co mówią najnowsze badania, dlaczego wsparcie emocjonalne jest tak ważne, czy mieszanka modyfikowana może w ogóle konkurować z mlekiem mamy.

Połóg

Tematyka zajęć : nietrzymanie moczu, gazów i stolca; jak pracować z blizną po cięciu cesarskim i nacięciu krocza; rozejście mięśnia prostego brzucha; prawidłowe nawyki toaletowe i ergonomia w życiu codziennym; objawy i leczenie obniżenia narządu rodnego; prawidłowe ćwiczenia mięśni dna miednicy.

Kąpiel

Zajęcia bardzo praktyczne, w których pokażemy jak powinna wyglądać kąpiel dziecka, jak pielęgnować skórę noworodka oraz jak przebierać niemowlę. Pokażemy również kąpiel w wiadrze.

Ekorodzicielstwo

Tematyka zajęć: zalety chustonoszenia, prawidłowa pozycja oraz bezpieczne początki noszenia dziecka w chuście, nosidła miękkie, 7 filarów rodzicielstwa bliskości, ekorodzicielstwo w zgodzie z naturą.

POZNAJ PRELEGENTÓW

Estera Michalak

Nazywam się Estera Michalak i od ponad 10 lat jako położna i IBCLC zajmuję się opieką okołoporodową, edukując kobiety ciężarne i opiekując się nimi w połogu. Od kilku lat skupiam swoją uwagę na pomocy w karmieniu piersią. Tylko w ciągu ostatnich dwóch przeszkoliłam ponad 1000 położnych z całej Polski. Prowadzę zajęcia edukacyjne dla kobiet w ciąży, skupiające się na tematyce naturalnego karmienia. W swojej poradni laktacyjnej pomaga kobietom przezwyciężyć trudności pojawiające się w laktacji.

Poprowadzę dla Was następujące spotkania:

  • Przygotowanie do porodu
  • Karmienie piersia
  • Kąpiel 

Katarzyna Czajka

Położna Domowa, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, Doradca Noszenia w Chustach i Nosidłach Miękkich.
Współprowadzący Szkoły Rodzenia Centrum Rodzicielstwa.
Przygotowuje rodziców do nowej roli. Prowadzę szkołę rodzenia Centrum Rodzicielstwa oraz przygotowanie indywidulne do porodu. Pomagam w problemach laktacyjnych. Doradzam jak prawidłowo wiązać dziecko w chuście oraz pomagam dobrać chustę lub nosidło miękkie
 

Poprowadzę dla Was następujące spotkania:

  • Poród

Katarzyna Dobersztyn- Kominkiewicz

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Terapeutka urologiczna i ginekologiczna. Dyplomowana i certyfikowana przez Fundacja Aenon i Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Specjalizuję się w fizjoterapii kobiet oraz w bólach kręgosłupa różnego pochodzenia. Certyfikowany terapeuta metody McKenzie.

Ukończyłam liczne szkolenia w zakresie fizjoterapii urologicznej, ginekologicznej, terapii manualnej, osteopatycznej terapii kobiet w okresie ciąży i połogu, przygotowanie kobiety do aktywnego porodu, kompleksowej i integracyjnej terapii blizny, rozejścia mięśni prostych brzucha oraz tapingu rehabilitacyjnego. Stale podnoszę swoje kwalifikację.

Poprowadzę dla Was następujące spotkania:

  • Połóg

Dominika Kanarkiewicz

Certyfikowany Doradca Noszenia w Chustach i Nosidłach Miękkich, prezes Fundacji Opieki Okołoporodowej. Od 2012 roku związana ze światem okołoporodowym, oddając się z pasją wspieraniu pacjentek w trakcie ciąży i po porodzie. Wiedza anatomiczna wyniesiona ze studiów i licznie przebytych kursów pozwala jej zadbać o zdrowie kobiet oraz noworodków ucząc prawidłowego chustonoszenia czy prowadząc zajęcia gimnastyczne dla ciężarnych. W placówkach HAPPYMED służy swoją wiedzą, uczy znajomości ciała, przygotowuje do porodu i dba o doskonałą formę mam już od pierwszych dni ciąży. Zarówno pacjentki, jak i osoby zainteresowane chustonoszeniem skupia wokół regularnych spotkań oraz grup w mediach społecznościowych.

Poprowadzę dla Was następujące spotkania:

  • Ekorodzicielstwo
.

Partnerzy Szkoły Rodzenia Online:

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
No products in the cart.

Zapisz się do newslettera Happymed

.