Data

WRZESIEŃ

Czas

Rozpoczęcie 10:00

100% online

Duża dawka wiedzy na temat ekorodzicielstwa bez wychodzenia z domu!

Chciałabyś zdobyć dostęp do rzetelnej wiedzy?

Udział w wykładach z najlepszymi specjalistami da Ci taką możliwość.

Już dziś dołącz do uczestników

Bezpłatnej  Konferencji Pro-Natura Online!

Chciałabyś wejść w świat ekorodzicielstwa?
Najlepiej zrobić to pod okiem specjalistów z prawdziwego zdarzenia. Podczas wykładów poruszymy tematykę karmienia piersią w zgodzie z naturą, porozmawiamy również o chustonoszeniu, pieluszkach wielorazowych i wielu innych.

Zajęcia poprowadzą Dyplomowane Położne, Międzynarodowa Dyplomowana Konsultantka Laktacyjna, Fizjoterapeutka Uroginekologiczna, Fizjoterapeutka Dziecięca NDT- Bobath, Doradca Noszenia Dzieci w Chustach i Nosidłach Miękkich oraz wielu innych specjalistów.
Nie czekaj!!!
Ekorodzicielstwo naprawdę może być przyjemne!

Dołącz już Teraz!

 

KILKA GODZIN DUŻEJ DAWKI WIEDZY 

Karmienie piersią w zgodzie z naturą

Rozpoczynając cykl zajęć powiemy więcej na temat karmienia piersią naturalnie. Z tych zajęć dowiecie się: jak rozpoznać kiedy pojawiają się laktacyjne trudności, do kogo zwrócić się o pomoc, w jaki sposób zawalczyć o swoją laktacyjną drogę, czy warto karmić piersią, jakie są korzyści dla mamy i dziecka, co mówią najnowsze badania, dlaczego wsparcie emocjonalne jest tak ważne, czy mieszanka modyfikowana może w ogóle konkurować z mlekiem mamy.

Bliskość i noszenie dziecka

Ekorodzicielstwo w zgodzie z naturą, 7 filarów rodzicielstwa bliskości, bezpieczne początki noszenia dziecka w chuście.

Pieluszki wielorazowe

Eko rodzicielstwo nie istaniałoby bez PIELUSZEK WIELORAZOWYCH, dlatego ten temat również poruszymy podczas wykładów. Dowiemy się czy pieluszki wielorazowe są naprawdę czasachłonne i gdzie mozemy dowiedzieć się o nich więcej.

Niefarmakologiczne metody leczenia problemów mięśni dna miednicy

Tematyka zajęć : nietrzymanie moczu, gazów i stolca; jak pracować z blizną po cięciu cesarskim i nacięciu krocza; rozejście mięśnia prostego brzucha; prawidłowe nawyki toaletowe i ergonomia w życiu codziennym; objawy i leczenie obniżenia narządu rodnego; prawidłowe ćwiczenia mięśni dna miednicy.

Wykorzystanie środowiska naturalnego jako motywacji do aktywności motorycznej dziecka

Podczas zajęć zostaną poruszone tematy: jak ważny jest ruch dla dzieci, w jaki sposób możemy wykorzystać naturę do sensomotoryki w domu i na świeżym powietrzu.

PROWADZĄCE

Estera Michalak

Karmienie piersią w zgodzie z naturą

Nazywam się Estera Michalak i od ponad 10 lat jako położna i IBCLC zajmuję się opieką okołoporodową, edukując kobiety ciężarne i opiekując się nimi w połogu. Od kilku lat skupiam swoją uwagę na pomocy w karmieniu piersią. Tylko w ciągu ostatnich dwóch przeszkoliłam ponad 1000 położnych z całej Polski. Prowadzę zajęcia edukacyjne dla kobiet w ciąży, skupiające się na tematyce naturalnego karmienia. W swojej poradni laktacyjnej pomaga kobietom przezwyciężyć trudności pojawiające się w laktacji.

Dominika Kanarkiewicz

Chustonoszenie

Certyfikowany Doradca Noszenia w Chustach i Nosidłach Miękkich, prezes Fundacji Opieki Okołoporodowej. Od 2012 roku związana ze światem okołoporodowym, oddając się z pasją wspieraniu pacjentek w trakcie ciąży i po porodzie. Wiedza anatomiczna wyniesiona ze studiów i licznie przebytych kursów pozwala jej zadbać o zdrowie kobiet oraz noworodków ucząc prawidłowego chustonoszenia czy prowadząc zajęcia gimnastyczne dla ciężarnych. W placówkach HAPPYMED służy swoją wiedzą, uczy znajomości ciała, przygotowuje do porodu i dba o doskonałą formę mam już od pierwszych dni ciąży. Zarówno pacjentki, jak i osoby zainteresowane chustonoszeniem skupia wokół regularnych spotkań oraz grup w mediach społecznościowych.

Katarzyna Dobersztyn-Kominkiewicz

Niefarmakologiczne metody leczenia problemów mięśni dna miednicy

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Terapeutka urologiczna i ginekologiczna. Dyplomowana i certyfikowana przez Fundacja Aenon i Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Specjalizuję się w fizjoterapii kobiet oraz w bólach kręgosłupa różnego pochodzenia. Certyfikowany terapeuta metody McKenzie. Ukończyłam liczne szkolenia w zakresie fizjoterapii urologicznej, ginekologicznej, terapii manualnej, osteopatycznej terapii kobiet w okresie ciąży i połogu, przygotowanie kobiety do aktywnego porodu, kompleksowej i integracyjnej terapii blizny, rozejścia mięśni prostych brzucha oraz tapingu rehabilitacyjnego. Stale podnoszę swoje kwalifikację. Sama jestem mamą. Mam dwóch wspaniałych synów. Dobrze wiem co znaczy być w ciąży i co ze sobą niesie okres okołoporodowy. Moim celem jest pomaganie kobietą w leczeniu schorzeń dna miednicy tj.: nietrzymanie moczu i stolca, obniżeniu narządu rodnego, bóle w obrębię miednicy mniejszej, rozejściu mięśni prostych brzucha, w poprawię jakości życia intymnego po porodach oraz operacjach ginekologicznych. Pomoc znajdą u mnie kobiety w każdym wieku i na każdym etapie swojego życia tj. w ciąży, po porodzie, po menopauzie czy po mastektomii.

Natalia Gawrych-Okulińska

Wykorzystanie środowiska naturalnego jako motywacji do aktywności motorycznej dziecka

Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu, doświadczenie zawodowe zdobywała od samego początku studiów w zakresie rehabilitacji dzieci i niemowląt. Pasja i ambicja poszerzania wiedzy doprowadziła do nieustannego podnoszenia kwalifikacji aktualizując swoją wiedzę na temat najnowszych badań i wytycznych w zakresie fizjoterapii dzieci i niemowląt dając HOLISTCZNE podejście do pacjenta dzięki którym może zaproponować Państwa dziecku terapię dostosowaną do potrzeb maleństwa. Jest certyfikowanym terapeutą NDT Bobath baby, Integracji Sensorycznej, metoda FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz) oraz jest w trakcie szkolenia: zastosowanie kinezjologii rozwojowej wg Vojty u niemowląt, dzieci, młodzieży z zaburzeniami ruchowymi. Ukończyła również Trójpłaszczyznową manualną terapię stóp na podstawach neurofizjologicznych, Mobilizacja tkanek miękkich, Elastyczny Terapeutyczny Taping oraz szkolenie z Osteopatii w Pediatrii. Za najistotniejsze w pracy stawia jednak dobre samopoczucie zarówno malucha jak i rodziców. Uważa, że wspomaganie rozwoju dziecka, nie powinno ograniczać się jedynie do postępowania terapeutycznego w gabinecie. Dużą rolę w terapii dziecka odgrywa świadomość rodziców z przebiegu prawidłowego rozwoju dziecka, z przebiegu terapii oraz świadomość o aktywizowaniu małego pacjenta w domu uwzględniając rozwój sensomotoryczny.

Weronika Dryja

Pieluszki wielorazowe

Położna, Edukatorka Seksualna, Seksuolog Kliniczny. Zakręcona na punkcie ekorozwiązań oraz rodzicielstwa bliskości. Prezeska Fundacji Edukacji Zdrowotnej STIM. Mama dwóch rezolutnych chłopców, Kazika i Ziemka.

PROWADZĄCE

ESTERA MICHALAK

KARMIENIE PIERSIĄ W ZGODZIE Z NATURĄ

Nazywam się Estera Michalak i od ponad 10 lat jako położna i IBCLC zajmuję się opieką okołoporodową, edukując kobiety ciężarne i opiekując się nimi w połogu. Od kilku lat skupiam swoją uwagę na pomocy w karmieniu piersią. Tylko w ciągu ostatnich dwóch przeszkoliłam ponad 1000 położnych z całej Polski. Prowadzę zajęcia edukacyjne dla kobiet w ciąży, skupiające się na tematyce naturalnego karmienia. W swojej poradni laktacyjnej pomaga kobietom przezwyciężyć trudności pojawiające się w laktacji.

DOMINIKA KANARKIEWICZ

CHUSTONOSZENIE

Certyfikowany Doradca Noszenia w Chustach i Nosidłach Miękkich, prezes Fundacji Opieki Okołoporodowej.
Od 2012 roku związana ze światem okołoporodowym, oddając się z pasją wspieraniu pacjentek w trakcie ciąży i po porodzie. Wiedza anatomiczna wyniesiona ze studiów i licznie przebytych kursów pozwala jej zadbać o zdrowie kobiet oraz noworodków ucząc prawidłowego chustonoszenia czy prowadząc zajęcia gimnastyczne dla ciężarnych.
W placówkach HAPPYMED służy swoją wiedzą, uczy znajomości ciała, przygotowuje do porodu i dba o doskonałą formę mam już od pierwszych dni ciąży.
Zarówno pacjentki, jak i osoby zainteresowane chustonoszeniem skupia wokół regularnych spotkań oraz grup w mediach społecznościowych.

KATARZYNA DOBERSZTYN-KOMINKIEWICZ

NIEFARMAKOLOGICZNE METODY LECZENIA PROBLEMÓW MIĘŚNI DNA MIEDNICY

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Terapeutka urologiczna i ginekologiczna. Dyplomowana i certyfikowana przez Fundacja Aenon i Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Specjalizuję się w fizjoterapii kobiet oraz w bólach kręgosłupa różnego pochodzenia. Certyfikowany terapeuta metody McKenzie.

Ukończyłam liczne szkolenia w zakresie fizjoterapii urologicznej, ginekologicznej, terapii manualnej, osteopatycznej terapii kobiet w okresie ciąży i połogu, przygotowanie kobiety do aktywnego porodu, kompleksowej i integracyjnej terapii blizny, rozejścia mięśni prostych brzucha oraz tapingu rehabilitacyjnego. Stale podnoszę swoje kwalifikację.

Sama jestem mamą. Mam dwóch wspaniałych synów. Dobrze wiem co znaczy być w ciąży i co ze sobą niesie okres okołoporodowy. Moim celem jest pomaganie kobietą w leczeniu schorzeń dna miednicy tj.: nietrzymanie moczu i stolca, obniżeniu narządu rodnego, bóle w obrębię miednicy mniejszej, rozejściu mięśni prostych brzucha, w poprawię jakości życia intymnego po porodach oraz operacjach ginekologicznych. Pomoc znajdą u mnie kobiety w każdym wieku i na każdym etapie swojego życia tj. w ciąży, po porodzie, po menopauzie czy po mastektomii.

NATALIA GAWRYCH-OKULIŃSKA

WYKORZYSTANIE ŚRODOWISKA NATURALNEGO JAKO MOTYWACJI DO AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ DZIECKA

Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu, doświadczenie zawodowe zdobywała od samego początku studiów w zakresie rehabilitacji dzieci i niemowląt. Pasja i ambicja poszerzania wiedzy doprowadziła do nieustannego podnoszenia kwalifikacji aktualizując swoją wiedzę na temat najnowszych badań i wytycznych w zakresie fizjoterapii dzieci i niemowląt dając HOLISTCZNE podejście do pacjenta dzięki którym może zaproponować Państwa dziecku terapię dostosowaną do potrzeb maleństwa. Jest certyfikowanym terapeutą NDT Bobath baby, Integracji Sensorycznej, metoda FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz) oraz jest w trakcie szkolenia: zastosowanie kinezjologii rozwojowej wg Vojty u niemowląt, dzieci, młodzieży z zaburzeniami ruchowymi. Ukończyła również Trójpłaszczyznową manualną terapię stóp na podstawach neurofizjologicznych, Mobilizacja tkanek miękkich, Elastyczny Terapeutyczny Taping oraz szkolenie z Osteopatii w Pediatrii. Za najistotniejsze w pracy stawia jednak dobre samopoczucie zarówno malucha jak i rodziców. Uważa, że wspomaganie rozwoju dziecka, nie powinno ograniczać się jedynie do postępowania terapeutycznego w gabinecie. Dużą rolę w terapii dziecka odgrywa świadomość rodziców z przebiegu prawidłowego rozwoju dziecka, z przebiegu terapii oraz świadomość o aktywizowaniu małego pacjenta w domu uwzględniając rozwój sensomotoryczny.

WERONIKA DRYJA

PIELUSZKI WIELORAZOWE

Położna, Edukatorka Seksualna, Seksuolog Kliniczny. Zakręcona na punkcie ekorozwiązań oraz rodzicielstwa bliskości. Prezeska Fundacji Edukacji Zdrowotnej STIM. Mama dwóch rezolutnych chłopców, Kazika i Ziemka.

Zapisz się i weź udział w Bezpłatnej Konferencji Pro-Natura

.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Brak produktów w koszyku.

Zapisz się do newslettera Happymed

.